Szanowny Kliencie,


Przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego sklepu. Prosimy o zapoznanie się z informacjami [TUTAJ]. Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Zamknij"), zgadzasz się na wskazane w informacjach działania.Informacja:
Używamy plików cookies i podobnych technologii zgodnie z Polityką Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Pliki te używamy do udoskonalenia naszego serwisu.

Zamknij
Strona główna Porady Modne motywy kwiatowe na tapetach
Modne motywy kwiatowe na tapetach


Kwiaty to niegasnący motyw dekoracyjny wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Na topie są dzisiaj tapety oraz naklejki z bezpretensjonalnymi kwiatami wprost z łąk, pól czy wiejskich ogrodów. Jednak inspiracją dla ich wzornictwa jest nie tylko natura, ale też dzieła malarskie.

image: http://mjakmrowka.pl/wp-content/uploads/2018/02/Modne-motywy-kwiatowe-na-tapetach-8-231x300.jpeg
Modne motywy kwiatowe na tapetachKwiaty wyglądają szczególnie efektownie, gdy jest ich dużo, dlatego niezawodnym sposobem na dodanie wnętrzom urody jest zastosowanie tapet z motywem kwiatowym. Ich użycie zawsze odświeża i ożywia stylizację. Siła wyrazu tego typu tapet jest tak duża, że warto nimi ozdobić tylko jedną ścianę – nie zasłaniajmy jej zbytnio, tapety są tak piękne, że aż godne ekspozycji. Podziwiajmy je nie tylko w salonie czy sypialni, odpowiednio dobrane sprawdzą się też na ścianie łazienki, jadalni czy nawet w wiatrołapie.

 

 

 

Tapety bliskie Dalekiemu Wschodowi

Dzisiaj to nie znane od zawsze romantyczne „rzuciki” bukiecików czy przeskalowane egzotyczne storczyki lub orchidee są hitem. Jeżeli lubimy orientalne klimaty, to z pewnością sięgniemy po tapety wykorzystujące japonizujące gałązki kwitnących wiśni – najlepiej z usadowionymi na nich słowikami. „Narysowane” są one delikatną kreską z użyciem tuszu lub wodnych farb, w typowych dla malarstwa japońskiego zestawach kolorystycznych. Tapety z motywami dalekowschodnimi zachwycają swoją starannością: uchwyceniem detali, wyrazistością i czystością barw.

 

 

Trendy 2018 – tapety jak z obrazu

Silnym trendem we wzornictwie tapet jest sięganie po wzory bliskie kompozycjom malarskim. Inspirowane nimi tapety korzystają ze sprawdzonych w malarstwie chwytów kompozycyjnych, zestawień kolorystycznych. To dzieła, na które może sobie pozwolić każdy! Jednak dzisiaj nie są odtwarzane lub przetwarzane obrazy impresjonistów. Niezwykłych przeżyć wizualnych dostarczą nam tapety inspirowane malarstwem flamandzkim i holenderskim szczególnie barokowym. Tapety te noszą ślady kompozycji tworzonych choćby przez Jana van Huysum, Jana Breughla Starszego, Jana de Hemma czy Abrahama Mignona. Bukiety kwiatów ich autorstwa – często wzbogacone o elementy fauny wyróżnia delikatność rysunku, świeżość barw. Prawie wszystkie te kompozycje florystyczne są umieszczane na ciemnym tle. Równie twórcze dla wzornictwa modnych tapet jest malarstwo Henri Rousseau, zwanego celnikiem – malarza tworzącego w cieniu impresjonistów. Jego baśniowy świat wyśnionej dżungli przeniesiony na tapety olśniewa bogactwem naiwnie interpretowanych egzotycznych roślin i zwierząt.

 

 

Tapety z zielnika

Wdzięcznym tematem są także zioła, leśne i łąkowe kwiaty. Również one są „przenoszone” na tapety wprost ze stron starych zielników lub podręczników botaniki. Często wzory tapet wyglądają jakby na ścianie pojawiły się wręcz kartki z zestawem ziół czy kwiatów z ogródka babci. Wierność tematowi jest tak duża, że nierzadko rumiankom, sasankom, piwoniom czy pierwiosnkom towarzyszą łacińskie opisy. Możemy więc nie tylko cieszyć wzrok, ale też zdobywać wiedzę.

Prawa autorskie zastrzeżone © 2018 Wiktor Sp.K.
Kopiowanie treści i elementów graficznych zabronione.