Szanowny Kliencie,


Przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego sklepu. Prosimy o zapoznanie się z informacjami [TUTAJ]. Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Zamknij"), zgadzasz się na wskazane w informacjach działania.Informacja:
Używamy plików cookies i podobnych technologii zgodnie z Polityką Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Pliki te używamy do udoskonalenia naszego serwisu.

Zamknij
Strona główna Porady Wanna wielofunkcyjna
Wanna wielofunkcyjna

Nawet niewielkie łazienki – a takich nie brakuje w naszych domach i mieszkaniach – można dzisiaj zaprojektować mądrze i zgodnie z potrzebami wszystkich mieszkańców. W osiągnięciu tego celu pomaga wanna wielofunkcyjna.

Zanim przystąpimy do zakupu sprzętu łazienkowego, starannie zaplanujmy wnętrze. Pomocne będzie rozrysowanie powierzchni łazienki według dokładnych pomiarów. To dobry sposób by ukazać zalety pomieszczenia i optymalnie rozplanować ustawienie jednego z najważniejszych w nim sprzętów - wanny. Wybierzmy wannę wielofunkcyjną, której modele znajdziemy w wielu formach i kształtach, co sprawi, że łatwo dopasujemy ją do pozostałych elementów armatury sanitarnej.

 

 

Różnorodność kształtów

Odpowiednim i bardzo funkcjonalnym wyborem do małej łazienki są wanny asymetryczne. Zazwyczaj możemy dopasować je do bardzo skromnego metrażu. Przyjrzyjmy się tym o ergonomicznej formie i opływowym kształcie. Niekiedy by oszczędzić przestrzeń, w ich nogach można zainstalować umywalkę dostępną w kilku rozmiarach. Optymalnym rozwiązaniem zdaje się być wanna o wymiarach 140x70 cm – to na tyle mało, że powinna zmieścić się nawet w niewielkiej łazience typowej dla mieszkań w bloku, a jednocześnie wystarczająco dużo, by czuła się w niej komfortowo osoba przeciętnej wagi. O jej wygodzie decyduje funkcjonalne wyprofilowanie - szerokie i płaskie dno oraz wąski brzeg. Właściciele dużych łazienek powinni zwrócić uwagę na większe wymiary w wariantach prostokątnym czy narożnym: symetryczne lub asymetryczne, występują w wersji prawej i lewej. Dopracowane w szczegółach kształty wanny wielofunkcyjne zapewniają ekonomiczne zużycie wody.

 

Wybór funkcji

Wanna wielofunkcyjna służy zarówno jako prysznic, jak i miejsce do pełnego relaksu. Wyposażona w siedzisko ułatwia zabiegi higieniczne osobom starszym i mniej sprawnym. Rozkoszowanie się kąpielą zapewnia także zagłówek, o który możemy delikatnie oprzeć głowę podczas wodnego odpoczynku. Osoby mniej sprawne zawsze docenią zamontowane w bokach wanny uchwyty – niezwykle pomocne przy wychodzeniu z kąpieli. Atutem naszego idealnego sprzętu sanitarnego będzie zawsze wygodne, płytkie i stabilne siedzisko. Umożliwia wykonanie czynności higienicznych na siedząco, na które często brak miejsca w łazience. Bardziej luksusowy model wanny wielofunkcyjnej zaopatrzony jest w system hydromasażu, chromoterapii czy kąpieli perełkowej. Bez trudu znajdziemy taki, który posłuży nam do podwodnego masażu niemal każdej części ciała. Oczywiście można go zaprogramować tak, by ustawić łączny czas trwania zabiegu, czas pracy poszczególnej sekcji, automatyczne wyłączenie urządzenia po skończonym zabiegu.
 

Dobrze dobrany parawan


Możliwość zamontowania parawanu lub drzwi nawannowych gwarantuje również komfortowy prysznic – płaskie i szerokie dno da nam poczucie bezpieczeństwa. Dobrze dopasowany parawan nawannowy zapewni szczelność przegrody podczas brania prysznica. Największą szczelność przegrody zapewni zakup parawanu dedykowanego do konkretnego modelu wanny. Mamy wówczas gwarancje jego idealnego dopasowania materiałowego i stylistycznego. Jeśli decydujemy się na osobne uzupełnienie tego elementu, dopasujmy go przede wszystkim ściśle do kształtu wanny. Parawany nawannowe mają przeważnie szerokość od 65-180 cm i wysokość 133-160 cm. Można też wybrać model robiony na zamówienie. Za odpowiednio chroniący łazienkę przed zachlapaniem najczęściej uznaje się parawan o szerokości od 80 cm i wysokości 190 cm (łącznie z wysokością wanny). Zaletą parawanów jest nie tylko różnorodność wymiarowa, ale też możliwość regulowania ich wielkości w zakresie od 1 do 3 cm.

Prawa autorskie zastrzeżone © 2018 Wiktor Sp.K.
Kopiowanie treści i elementów graficznych zabronione.